CAST
|
Hannah Glawari
|
Kathryn Turner |
Prince Danilo |
Kevin Kelley |
Valencienne |
Joanne Blankfield |
Camille de Rosillon |
Ryan Jacobs |
Baron Zeta |
Alan Brown |
Zo Zo |
Rachel Buckley |
Njegus |
Andrew McGrail |
Raoul St Brioche |
Michael Try |
Viscomte Cascada |
Peter Coram |
Olga Kromov |
Diana Faizoulline |
Kromov |
John Larcombe |
Sylviane |
Julia Koenig |
Bogdanovich |
Phil Younger |
Praskovia |
Janice Donnelly |
Pritschich |
Ken Jones |
Maitre d' - Pierre |
Alex Baron |
|
|
CHORUS
|
Ladies: Liliana Alva, Josephine Ciare, Irene Ditrich, Anne Fyffe, Judy Hall, Karla Hillam, Suzanne Hume, Estelle Hurren, Caroline Jacobs, Sarah Jowett, Melinda Pattenden, Robyn Pidcock, Sarah Swain, Sue Younger Gentlemen: Alexander Baron, Simon Cooper, Owen Davies, David Gerard, Peter Grant, Colin Gudgeon, Peter Hirst, Neil Lawson, Tom Turley, Frank (Val) Ward Supernumeraries: Chris Angelico, Gordon Bull |
|
DANCERS |
Leading Dancers: Luanne Hyson, Steven McTaggart Dancers: Lisa McLean, Danielle Canavan, Harriet Ritchie, Dimity Fraser, Rikki Mace, Helen Gordon, Teb McIndoe, Thomas Lambert |
|
ORCHESTRA |
Violin: Hamish Paterson, Valda Field, Tiffany Karabatsas, Bianca Muggleton, Jenny Mills, Alex Kullen Viola: Amy Boland, Jenny Stokes 'Cello: Alice Levan, Jess Brooks Double Bass: Emil Stojanovski Flute: Catherine Buxton, Belinda Saunders Clarinet: Paul Winter, Matthew Toogood Oboe: Edwin Denton Bassoon: Jenny Otosson French Horn: Katrina Szety, Claire Patti Trumpet: Warren Lenthal, Andrew Lindsay Trombone: Jamie Grima, Jonty Smith Percussion: Chris Broomhead |
|
CREW
|
Production Manager: |
Susan Marshall |
Personnel Coordinator: |
Robyn Pidcock |
Stage Manager: |
Ron Pidcock |
Dresser: |
Molly Tobin |
Front of House Coordinator: |
Jenny Coll |
Lighting Console: |
Colin Mortley |
Follow Spots: |
Martin Wright Torquil Syme |
Photography: |
Brian Taylor |
Production Assistant: |
John Larcombe |
Programme: |
Diana Faizoulline |
Prompt: |
Robert Van Macklenberg |
Properties: |
Caroline Jacobs |
Properties Assistant: |
Nikkii Baker |
Publicity: |
Clea Alexander Torquil Syme Ryan Jacobs |
Rehearsal Accompanist: |
Graeme Burnham |
Rehearsal Suppers: |
Estelle Hurren |
Scenic Artist: |
Josephine Cobb |
Security Backstage: |
Bruce Sayers |
Set Coordinator: |
Trevor Dawson |
Set Construction: |
Peter Angwin Alan Brown Gordon Bull David Gerard Peter Grant John Larcombe Ken Read and members of the cast |
Stage Crew: |
Gordon Bull (ASM) Trevor Dawson Stephen Hodge Gavin Hogg Robert Porter Ken Read Bruce Sayers
|
Ticket Secretary: |
Sue Younger
|
Transport Coordinator: |
Stephen Hodge |
Wardrobe Construction Coordinator: |
Phillip Rhodes |
|